Генсек НАТО закликав Росію звільнити українських моряків та розблокувати Азовське море

Автор:
Олена Мельник
Дата:

NATO / Flickr

Президент Петро Порошенко передав генеральному секретареві НАТО Єнсу Столтенбергу список прізвищ російських військових, які були задіяні в агресії проти українських кораблів у Чорному морі. Про це глава держави повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Порошенко наголосив, що Росія не має жодної юрисдикції над 24 українськими моряками, захопленими РФ у Керченській протоці. І це підтверджено Женевською конвенцією.

«Вважаю, що НАТО має посилити постійну присутність у Чорному морі, щоб запобігти подальшому загостренню та підтримати безпеку в регіоні. Ми підтримуємо запуск моніторингу повітряного та морського простору місією НАТО», — підкреслив Порошенко.

Cьогодні передав Генсеку НАТО Jens Stoltenberg список прізвищ російських військових, які були задіяні в агресії проти українських кораблів у Чорному морі. Росія не має жодної юрисдикції над 24 українськими воїнами, і це підтверджено Женевською конвенцією. Вважаю, що НАТО має посилити постійну присутність у Чорному морі, щоб запобігти подальшому загостренню та забезпечити безпеку у регіоні. Ми підтримуємо запуск моніторингу повітряного та морського простору місією НАТО. Вдячний НАТО за солідарність з Україною і за те, що союзники закликали РФ негайно звільнити українських моряків і кораблі, а також забезпечити безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі та відновлення свободи судноплавства.Today handed over to the NATO Secretary General Jens Stoltenberg the list of names of Russian troops who were involved in aggression against Ukrainian ships in the Black Sea. Russia has no jurisdiction over 24 Ukrainian soldiers, and this is confirmed by the Geneva Convention.I believe that NATO should strengthen its permanent presence in the Black Sea to prevent further escalation and ensure security in the region. We support the launch of air and sea monitoring by the NATO mission.Grateful to NATO for solidarity with Ukraine and to the allies for calling on the Russian Federation to immediately release Ukrainian sailors and ships, provide full access to Ukrainian ports in the Sea of Azov and restore freedom of navigation.

Gepostet von Петро Порошенко am Donnerstag, 13. Dezember 2018

Він подякував НАТО за солідарність з Україною і за те, що союзники закликали РФ негайно звільнити українських моряків і кораблі.

«Росія має звільнити всіх моряків і забезпечити свободу навігації в Азовському морі. Ми засуджуємо дії Росії, і не приймаємо такі агресивні дії проти України, оскільки це порушує її суверенітет і територіальну цілісність», — сказав Столтенберг у Брюсселі під час прес-конференції з президентом України.