Аграрний комітет Ради рекомендує продовжити на рік мораторій на продаж сільгоспземель

Автор:
Борис Васильківський
Дата:

Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект №9355-5 про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова підкомітету з питань земельних відносин Олег Кулініч.

Зазначимо, що народні депутати 18 грудня включили до порядку денного сесії 16 законопроектів (№9355 і 15 альтернативних), якими пропонується продовжити цей мораторій.

Кулініч повідомив, що сьогоднішнє засідання аграрний комітет присвятив розгляду цих 16 законопроектів. Запропоновані документи передбачають різні дати зняття мораторію — від 22 квітня 2019 до 1 січня 2030 року.

«Оптимальним строком я вважаю один рік, як пропонується законопроектом №9355-5. У цьому ж законопроекті міститься обовʼязок уряду, нарешті, подати у Верховну Раду законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, який ми вже довго чекаємо. Ми повинні бачити позицію уряду з цього питання», — розповів Кулинич.

Сьогоднішнє засідання Аграрний комітет присвятив розгляду законопроектів, які стосуються продовження мораторію на продаж...

Gepostet von Олег Кулініч am Dienstag, 18. Dezember 2018

Підтриманий комітетом законопроект передбачає, що Кабінет міністрів до 1 березня 2019 року має розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

  • Відповідно до нинішньої редакції Земельного кодексу, купівля-продаж с/г землі в Україні не допускається до набрання чинності закону про обіг земель сільгосппризначення.
  • Заборона продавати і купувати землю була введена у 2002 році — «на перехідний період», поки не буде прийнятий закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.
  • У грудні 2017 року Верховна Рада в девʼятий раз продовжила на рік мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
  • Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав порушенням прав людини тотальну заборону на купівлю-продаж землі сільгосппризначення в Україні.
  • Світовий банк прогнозує, що ціни на продаж землі в Україні можуть зрости втричі у разі скасування мораторію.
  • Скасування мораторію на продаж сільгоспземель є одним із структурних маяків Міжнародного валютного фонду. У Фонді неодноразово відзначали, що Україні важливо мати відкритий ринок землі для посилення економіки.
  • 6 вересня Верховна Рада скасувала мораторій на експорт лісу-кругляка. Заборона діяла в Україні з 2015 року. Скасування цього мораторію було умовою для надання Україні нової макрофінансової допомоги від ЄС.