«Відпочиваю і дивлюся по ТВ сюжети про Україну». Капітан катера «Нікополь» розповів про умови в московському СІЗО

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Sergei Malgavko \ TASS via Getty Images

Полонений український моряк, капітан-лейтенант Сергій Попов із захопленого катера «Нікополь» розповів про умови утримання в московському СІЗО «Лефортово».

Про це у Facebook повідомив адвокат моряка Гаджі Алієв.

Сегодня Верховный суд республики Крым рассмотрел апелляционную жалобу на заключение под стражу моему подзащитному...

Gepostet von Гаджи Алиев am Donnerstag, 20. Dezember 2018

За його словами, моряк заявив, що є військовополоненим і вимагає, щоб до нього застосовувалися норми Женевської конвенції (Міжнародний договір про поводження з військовополоненими).

Юрист написав, що Попов не падає духом і багато жартує. «Спокійно в камері... Відпочиваю, не дзвонить вранці командир з криком», — процитував моряка адвокат.

Алієв додав, що у Попова камера з телевізором, але є деякі особливості.

«Пояснив, що потрапив у камеру, де є телевізор, який не працював, тому що не було антени. Далі дослівно: На неодноразові заяви з проханням надати антену, адміністрація СІЗО ніяк не відреагувала, і мені довелося зробити саморобну з підручних засобів (я електромеханік). У підсумку цілодобово з телевізора тільки про Україну і кажуть. Я стільки сюжетів про Україну вдома не бачив! Невже в Казахстані, Білорусі та інших країнах нічого цікавого не відбувається, навіщо стільки новин про Україну?» — написав він.

Юрист також зазначив, що Попов не сумує і дякує волонтерам, які надсилають передачі й одяг.

Як повідомляє «Громадське» з посиланням на адвоката Сергія Бадамшина, 15 з 24 полонених моряків визнали себе військовополоненими і теж вимагали до себе ставлення відповідно до Женевської конвенції.