У Німеччині закрили останню вугільну шахту. Її перетворять на гігантську сонячну батарею

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
У Німеччині закрили останню вугільну шахту. Її перетворять на гігантську сонячну батарею

Pxhere

У Німеччині закрилася остання вугільна шахта Prosper-Haniel, пише Deutsсhe Welle.

Вона розташована в колишньому шахтарському місті Ботропе. На церемонії був присутній президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. У своєму виступі Штайнмаєр наголосив, що цей етап ознаменував «завершення епохи». «Без вугілля історія Німеччини розвивалася б по-іншому», — підкреслив президент ФРН.

Штайнмаєр також подякував профспілкам, які разом з державою сприяли мирному і відповідальному згортанню видобутку кам'яного вугілля в Німеччині.

Це означає, що видобуток кам'яного вугілля в Німеччині остаточно припинився, тепер його будуть імпортувати з-за кордону. При цьому збережеться добування бурого вугілля — його отримують відкритим способом з кар'єрів та розрізів.

Як пише DW, німецька вугільна промисловість неконкурентоспроможна через зростання видобутку газу і розвитку нафтопереробки. Більшість вугільних шахт Німеччини були збиткові і не могли існувати без підтримки держави.

Крім цього, німецький уряд працює над планом щодо відмови від використання вугілля як найшкідливішого для глобального клімату копалин енергоносія.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо