Українців попереджають про шахраїв та «фінансові піраміди» на ринку електроенергії

Автор:
Олена Мельник
Дата:
Українців попереджають про шахраїв та «фінансові піраміди» на ринку електроенергії

Diz Play / Unsplash

В Україні розпочинає роботу вільний ринок електроенергії, який дозволяє споживачам самим обирати, у кого і за якими цінами купувати електроенергію. Через це почали з’являтися шахраї, що користуються необізнаністю та бажанням споживачів заощадити, повідомляє «Київобленерго» на офіційному сайті.

Клієнтам можуть запропонувати демпінгові ціни або такі знижки на електричну енергію, що у підсумку її кінцева вартість навіть не забезпечить покриття витрат постачальника на закупівлю електричної енергії в ДП «Енергоринок».

«Схема роботи компаній-шахраїв будується за принципом фінансової піраміди та полягає в укладенні договорів про постачання електричної енергії з якнайбільшою кількістю споживачів. Закупівля електроенергії для одних споживачів здійснюється за рахунок отримання попередньої оплати від інших. Така «співпраця» буде тривати недовго і, зрештою, закінчиться зникненням постачальника та припиненням постачання електроенергії», — попереджають у компанії.

  • У червні 2017 року набув чинності закон про вільний ринок електроенергії. Серед головних новацій — вимога фактично розділити кожне обленерго на дві компанії: оператора системи розподілу та електропостачальника. Це має забезпечити більш вільний доступ до мереж, які наразі контролюються обленерго. Також закон надав споживачеві право обирати електропостачальника.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо