«Розірвати порочне коло звинувачень». Папа Римський закликав єпископів США згуртуватися перед звинуваченнями в сексуальному насильстві

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Ecumenical Patriarchate / Flickr

Папа Римський Франциск застеріг католицьких єпископів США від розʼєднаності в церкві, повідомляє The Wall Street Journal.

У листі до американських єпископів Франциск зазначив, що в Католицькій церкві, як і раніше, присутні випадки сексуального насильства з боку священнослужителів, які покривають самі єпископи.

«Церква страждає від болю, повʼязаного з відсутністю єдності єпископату, який більше зосереджений на взаємних звинуваченнях, ніж на пошуку шляхів примирення», — написав Папа.

Франциск також дорікнув єпископам в образі та дискредитації жертв насильства і закликав їх «розірвати порочне коло звинувачень, підриву довіри і дискредитації», а також уникати пліток і наклепів.

На думку видання, лист є найбільш явним підтвердженням протиріч між Ватиканом і єпископатом США. Менш ніж через два місяці у Ватикані на чотириденний саміт зберуться ієрархи з усього світу. Вони обговорять скандали, повʼязані з сексуальним насильством з боку священнослужителів у США, Латинській Америці, Європі та Австралії.