Нацбанк випустить памʼятну монету до сторіччя соборності України

Автор:
Борис Васильківський
Дата:

Нацбанк випустить нову памʼятну монету із серії «Відродження української державності». 17 січня в обіг введуть монету, присвячену сторіччю Акту Злуки та соборності українських земель, повідомили в прес-службі НБУ.

Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) було проголошено в 1919 році, 22 січня. Цей день в незалежній Україні є святковим і має назву Дня соборності України.

Монета з нейзильберу (зносостійкий сплав міді з нікелем і цинком) буде мати діаметр 35 мм і масу 16,54 г. На її аверсі зображено орнаментовані написи УНР і ЗУНР. На реверсі — фрагмент тексту Акту і зображення лева та Архангела Михаїла як символ регіонів України, що обʼєднуються.

Пам'ятна монета НБУ до сторіччя соборності України, аверс

Прес-служба НБУ

Пам'ятна монета НБУ до сторіччя соборності України, реверс

Прес-служба НБУ

  • Біля Міністерства оборони, на Повітрофлотському проспекті в Києві відкрили Зал памʼяті захисників України. У ньому зберігається Книга памʼяті, в яку вписані імена українських військових, загиблих на Сході України.
  • У Берліні триває процес у справі про викрадення з місцевого музею золотої монети вагою 100 кг. У крадіжці підозрюють чотирьох чоловіків віком від 20 до 24 років. Цінна монета належала відомому в Україні німецькому бізнесмену Борису Фуксману.