Повинен був підірвати нафтопровід. СБУ затримали одесита, завербованого російськими спецслужбами

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

В Одесі працівники Служби безпеки України затримали посібника російських спецслужб, який перебував у складі антиукраїнського центру. Йому наказали вчинити теракт на нафтопроводі. Як повідомляє СБУ, чоловік спочатку виконував прості доручення, але коли отримав наказ про вчинення теракту, то відмовився і став співпрацювати з українськими правоохоронцями.

СБУ

Чергового пособника агентурної мережі антиукраїнського центру підконтрольного адміністрації президента РФ та російським спецслужбам викрили наші співробітники в Одесі. Використати його планували за класичною схемою. Переходячи від простих, на перший погляд, та невинних завдань до складніших, його поступово втягували у злочинну діяльність на користь ворога.Ми встановили, що чоловік систематично їздив до ТОТ АР Крим та невизнаної Придністровської Молдавської республіки, де зустрічається з братом, колишнім активістом «Куликова поля» та дійсним координатором проросійського «підпілля» Одещини, оголошеним у розшук. Під час цих вояжів одесит спочатку отримував прості доручення, як то передача гонорарів модераторам антиукраїнських спільнот у соцмережах, створення «ботів» та інші дрібні завдання. Між іншим його знайомили з іншими резидентами та кураторами антиукраїнського центру і поступово готували до «подвигу». Аж ось, коли за грошову винагороду йому запропонували здійснити теракт на нафтопроводі Одеса-Броди, стало не до жартів.Після відмови виконати злочинне завдання він повернувся на Батьківщину. Наразі одесит активно співпрацює з українськими правоохоронцями та надає свідчення щодо протиправної діяльності учасників центру.Варто сказати, що ця історія є типовою. Маніпулюючи ідеями «руського миру» ворог штовхає наших співвітчизників на злочини проти України, а використавши ‒ позбувається. Адже доля пішаків там нікого не турбує. Як сказала одна із прихильниць Кремля, її врешті викинули з РФ «як брудну ганчірку».

Gepostet von Служба безпеки України am Freitag, 18. Januar 2019

Чоловік часто їздив до анексованого Криму та Придністровʼя, де він зустрічався зі своїм братом. Родич чоловіка у розшуку, він є координатором проросійського «підпілля» Одеської області, а також колишнім учасником сепаратистського руху «Куликове поле».

За даними СБУ, у поїздках затриманий отримував гроші для забезпечення роботи антиукраїнських пабліків у соцмережах тощо. Але пізніше його стали готувати до проведення більш серйозної операції. «Коли за грошову винагороду йому запропонували вчинити теракт на нафтопроводі Одеса — Броди, стало не до жартів», — додали в СБУ.

Зараз чоловік співпрацює зі Службою безпеки й дає свідчення проти інших учасників центру.