Омбудсмен Денісова просить ЄС допомогти вивезти поранених українських моряків з Росії до нейтральної країни

Автор:
Борис Васильківський
Дата:

Український омбудсмен Людмила Денісова направила офіційне звернення керівників країн Євросоюзу, в якому озвучила свої вимоги до Росії у зв'язку з продовженням строку тримання під вартою українських військовополонених моряків.

За її словами, одним з головних питань залишається стан поранених українських моряків. Денісова зазначила, що ні вона, ні адвокати досі не отримали офіційної інформації про те, як лікували українських моряків і в якому вони стані.

«Закликаю країни ЄС посилити тиск на російську владу з метою дотримання нею норм міжнародного гуманітарного права. Наполягаю не тільки на збереженні, але й на подальшому посиленні відповідних санкцій», — заявила Денісова.

Денісова вимагає від Росії направити поранених військовополонених до третьої, нейтральної країни, що відповідало б положенням Женевської конвенції 1949 року.

ОФІЦІЙНЕ ЗВЕРНЕННЯ УПОВНОВАЖЕНОГО ВРУ З ПРАВ ЛЮДИНИВельмишановні Глави дипломатичних представництв держав-членів...

Gepostet von Людмила Денісова am Mittwoch, 23. Januar 2019

Крім того, Денісова спрямувала звернення до міністра закордонних справ Павла Клімкіна і до і в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

Омбудсмен повідомила, що дізналася про переведення українських моряків Андрія Артеменка, Василя Сороки та Андрія Ейдера в СІЗО «Лефортово», де «відсутні належні умови для подальшого лікування».

«Вважаю, що переміщення українських військовополонених становить загрозу для подальшого одужання і якнайшвидшого звільнення», — зазначила Денісова.

Терміново надіслала звернення до Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та до в.о. Міністра охорони здоров’я...

Gepostet von Людмила Денісова am Mittwoch, 23. Januar 2019

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо