Скандал з інсталяцією в Академії мистецтв: ректор підтвердив відрахування студента і назвав його інсталяції «патологічним збоченням»

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Facebook / Спартак Хачанов

У київській Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури назвали експозиції студента-скульптора Спартака Хачанова (марш чоловічих статевих органів, що спровокував конфлікт з викладачами та націоналістами) «якимось патологічним збоченням» і додали, що це не перший провокаційний випадок.

Про це у відеозверненні розповів ректор академії Андрій Чебикін.

Звернення

ЗверненняНаціональна академія образотворчого мистецтва і архітектури грає важливу роль в українській культурі. Це особливий навчальний заклад хоча б тому, що тут навчаються люди, які займаються мистецтвом. Академія істотно відрізняється від багатьох інших вишів насамперед атмосферою, яка панує тут. Але ця атмосфера не означає анархію в навчальному процесі. Мова йде про так звану «акцію» студента Спартака Хачанова, який без узгодження з викладачами о 7-й ранку виставив своє провокаційне творіння. Ніхто не міг уявити, що це може бути якось пов’язане з навчальним завданням. Саме так і відбулося… Ця композиція «на вільну тему» не відповідала ні навчальній програмі академії, ні вимогам кафедри. Студент провів акцію, можливо навіть за підтримки зовнішніх чинників, сам не усвідомлюючи її ганебність. Професорсько – викладацьким складом нашого навчального закладу вона була розцінена як свідоме розхитування ситуації у нашій стрункій професійній мистецькій школі.Запрошений дати пояснення на засіданні ректорату, студент спізнився майже на годину, але головним було те, що стало абсолютно ясно, він абсолютно не розуміє, що відбувається. Як наслідок, кафедрою було запропоновано рішення за невиконання навчального плану відрахувати даного студента з академії.Наказ поки що не підписаний. Іде глибоке обґрунтування усіх матеріалів, готуються відповіді на усі питання, які можуть хвилювати студентство.Ми завжди підкреслювали наш головний принцип – основна постать в академії це студент. У кожного з наших вихованців є повна свобода творчості, ми тільки підказуємо шлях, і ні в якому разі не тиснемо на мистецьку індивідуальність. Але у якій би формі не працював майстер – чи в традиційній, чи в новітніх напрямках творчості – в основі мають бути глибокі знання, високий професіоналізм і гуманізм, українські національні традиції.Андрій Чебикін, ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, народний художник України, президент Національної академії мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Gepostet von Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури - НАОМА am Donnerstag, 24. Januar 2019

За словами ректора, Хачанов «виставив своє творіння» без узгодження з викладачами і воно не відповідало навчальному процесу кафедри. Також його виставка була «негідною» для ВНЗ, за що і було запропоновано кафедрою відрахувати студента.

Ректор заявив, що перша «витівка» Хачанова також закінчилася засіданням кафедри, де вирішувалася його доля в академії.

«Студента взяли на поруки. Він сказав, що зрозумів, що сталося, і продовжував вчитися [...] І зараз знову така акція, і все. Як же може вчинити кафедра? Якщо студент не розуміє, що відбувається», — сказав Чебикін.

За його словами, наказ про відрахування ще не підписаний. Наразі йде глибоке обговорення питання.