Суд у Сімферополі відпустив фігурантів справи «Веджіє Кашка» під домашній арешт

Автор:
Тетяна Безрук
Дата:

Facebook / Elvir Sagirman

24 січня Київський районний суд Сімферополя відправив під домашній арешт трьох фігурантів справи «Веджіє Кашка»: Кязима Аметова, Бекіра Дегерменджи і Руслана Трубача. З 10 жовтня 2018 року під домашнім арештом також перебуває четвертий обвинувачуваний у цій справі — Асан Чапух.

«Мій підзахисний Бекір Дегерменджи вже більше року перебуває в медсанчастині, і стан його здоровʼя погіршується. На сьогоднішньому засіданні прокуратура підтримала наші клопотання про зміну запобіжного заходу і сказала, що більше не бачить підстав тримати їх у слідчому ізоляторі. Суддя пробув десь півгодини в нарадчій кімнаті і потім оголосив свою постанову, в якій йдеться, що Бекіру Дегерменджи, Руслану Трубачу і Кязиму Аметову змінено запобіжний захід на домашній арешт», — заявив один з адвокатів справи Едем Семедляєв активісту «Кримської солідарності».

Семедляєв також вказав, що потерпілий у справі не приходить на судові засідання.

LIVE. Суд по «делу Веджие Кашка».Оглашение вердикта.24.01.2019

Gepostet von Крымская солидарность am Donnerstag, 24. Januar 2019

«Це все було несподівано. Ми молилися, щоб суддя підтримав рішення прокуратури. Сьогодні вдома чекаємо гостей. Тата повинні привезти до 22:00», — заявила theБабелю дочка Бекіра Дегерменджи Мавиле Дегерменджи.

  • Фігуранти справи «Веджіє Кашка» перебували в сімферопольському СІЗО з 23 листопада 2017 року. Того дня їх затримали співробітники правоохоронних органів в окупованому Криму, нібито за вимагання грошей (ч. 2 ст. 163 Кримінального Кодексу Росії) у громадянина Туреччини Юсуфа Айтана. Під час затримання стало погано ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, вона померла в машині швидкої по дорозі в лікарню.
  • 23 січня суд Сімферополя заарештував бійця кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебиджихана Едема Кадирова.