«Я продовжу керувати країною». Мадуро не збирається йти з посади президента Венесуели до 2025 року

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

Edilzon Gamez / Getty Images

Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що не збирається залишати посаду до кінця свого другого президентського сроку у 2025 році. Про це пише El Universal.

«Я продовжу керувати країною протягом усіх тих років, коли я буду правити як президент республіки, — до 2025 року, за підтримки громадянського суспільства і армії», — сказав Мадуро, звертаючись до Верховного суду країни.

Також він зазначив, що влада повинна максимально протистояти спробі державного перевороту.

  • 23 січня спікер Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели на тлі масових мітингів громадян проти уряду Мадуро. Президент США Дональд Трамп визнав Гуайдо президентом, також нового главу Венесуели визнали Бразилія, Перу, Колумбія та Канада.
  • Після початку протестів у штатах Португезу, Барінас, Тачира, Амазонас, Болівар і Столичному окрузі, за даними на ранок 24 січня, у зіткненнях загинули 16 осіб.
  • Крім США, Гуайдо підтримали Франція, Аргентина, Бразилія, Канада, Чилі, Колумбія, Коста-Ріка, Гватемала, Гондурас, Панама, Парагвай і Перу, Косово й Організація американських держав.
  • Крім Росії, не визнали Гуайдо новим лідером Венесуели армія країни, Туреччина та Мексика.
  • Криза у Венесуелі загострилася після смерті глави держави Уго Чавеса. У 2013 році новим президентом став його соратник Ніколас Мадуро, який продовжив політику свого попередника. До початку 2014 року в країні загострилися економічні проблеми (в 2017 році 93% населення країни скаржилися на недоїдання), що призвело до гострої критики правлячого режиму, соціальної та політичної кризи.