У світі згадують жертв Голокосту. Україна приєдналася до флешмобу #WeRemember

Автор:
Борис Васильківський
Дата:

National Archives and Records Administration, College Park / Wikimedia Commons

27 січня 1945 року війська СРСР звільнили вʼязнів нацистського концтабору Освенцім — тих, що залишилися в живих. Цей день з 2005 року вважається Міжнародним днем памʼяті жертв Голокосту.

Вважається, що тільки в Освенцімі жертвами нацизму стали, за різними даними, від 1 до 4 мільйонів людей, переважно євреї. Всього ж, за офіційними даними, 6 мільйонів євреїв загинули під час Голокосту.

Щоб вшанувати памʼять жертв Голокосту, у Facebook запустили флешмоб #WeRemember, до якого приєдналася Україна. Віце-премʼєр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що «уроки Голокосту... повинні бути навічно закарбовані в памʼяті людства, щоб запобігти повторенню трагічних катастроф в історії».

«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей,...

Gepostet von Офіс віце-прем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції am Sonntag, 27. Januar 2019

#ЗнаетеЛиВыЧто #WeRememberВ Яновском концлагере (Украина) фашисты с сентября 1941 по июнь 1944 расстреляли около 200...

Gepostet von Marina Ka am Freitag, 25. Januar 2019

Як зазначив священик Української православної церкви Київського патріархату, якщо кожного вбитого під час Голокосту вшанувати хвилиною мовчання, то на це піде близько 11 років.

Якби ми тримали хвилину мовчання для кожної людини, убитої під час Голокосту, ми б мовчали 11 років... Ніколи знову.

Gepostet von Petro Bokanov am Sonntag, 27. Januar 2019

В конце 20-х годов прошлого столетия, всего за десять лет до начала Второй мировой войны, национал-социалистическую...

Gepostet von Борис Ложкин am Sonntag, 27. Januar 2019

Ярослав Юрчишин з українського відділення Transparency International заявив, що українці, пройшовши через Голодомор 1932—1933 років, «як ніхто» розуміють трагедію Голокосту.

Сьогодні весь світ вшановує пам'ять 6 млн євреїв, які загинули під час Голокосту, влаштованого нацистами під час їхнього...

Gepostet von Yaroslav Yurchyshyn am Sonntag, 27. Januar 2019

Мер Дніпра Борис Філатов розповів про те, хто першим відкрив ворота Освенціма, увірвавшись туди зі своєю штурмовою групою.

Сегодня День памяти жертв Холокоста.Лента полна скорби и саморефлексии моих еврейских друзей, вопросами без ответов и...

Gepostet von Borys Filatov am Sonntag, 27. Januar 2019

Народний депутат Ганна Гопко нагадала про відомі щоденники харківської вчительки Олександри Радченко часів Голокосту.

До Міжнародного дня пам‘яті жертв Голокосту. Масове винищення євреїв стало другим після Голодомору геноцидом вчиненим на...

Gepostet von Hanna Hopko am Sonntag, 27. Januar 2019

ЧТО Я МОГУ ДЛЯ ВАС СДЕЛАТЬ?Я часто разговариваю со своими родными, оставшимися в Бабьем Яру. Бабушка и папина сестра....

Gepostet von Гарик Корогодский am Sonntag, 27. Januar 2019
  • Один із найвідоміших епізодів Голокосту на території України — це розстріл євреїв і ромів у Бабиному Яру, коли було вбито, за різними оцінками, 100—150 тисяч людей.
  • У Німеччині генеральна прокуратура Целле припинила розслідування про причетність 95-річного німецького громадянина до масових страт у Бабиному Яру. У прокуратурі не знайшли доказів того, що обвинувачений був присутній на стратах.