У 2018 році Генпрокуратура викрила хабарів на понад 200 мільйонів гривень

Автор:
Олена Мельник
Дата:

За рік співробітники Генеральної прокуратури викрили факти хабарництва на загальну суму понад 207,6 млн грн. Про це відомство повідомило у відповіді на запит агентства УНН.

З цих грошей понад 56,6 млн грн — це прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Покарання за цей злочин передбачене статтею 368 Кримінального кодексу.

Крім того, серед випадків хабарництва у 2018 році: незаконне збагачення, підкуп службової особи, юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, підкуп особи, яка надає публічні послуги, пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, зловживання впливом, протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань, провокація підкупу.

  • Україна піднялась на десять сходинок у світовому «Індексі сприйняття корупції» за 2018 рік, отримавши 32 бали та 120 місце в рейтингу серед 180 країн. Зі своїх сусідів Україна змогла обійти лише Російську Федерацію (28 балів, 138 місце). Натомість решта європейських країн мають значно вищі оцінки.
  • 120 місце в рейтингу Transparency International Україна розділила разом з трьома африканськими країнами: Ліберією, Малі та Малаві. Найбільшу кількість балів в рейтингу, а отже й найменший рівень корупції мають Данія, Нова Зеландія, Фінляндія, Сінгапур, Швеція, Швейцарія, Норвегія, Нідерланди, Канада, Люксембург, Німеччина та Велика Британія. Ці країни отримали понад 80 балів.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо