У «Борисполі» затримались понад 20 рейсів авіакомпанії МАУ. Літаки не могли заправити пальним

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Гонтар Володимир / УНІАН

У київському аеропорту «Бориспіль» увечері 29 січня на 1—2 години затримались 22 рейси приватної авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», на яких мали летіти 3 тисячі пасажирів. У повідомленні прес-служби МАУ пояснили, що стався збій у заправці літаків авіаційним пальним.

«В офіційному повідомленні компанії-постачальника пального причиною призупинення заправки називають її конфлікт із Державною фіскальною службою України. Він повʼязаний з механізмом погашення векселів при реалізації авіапального, що був запроваджений новими положеннями Податкового кодексу, які набрали чинності з 1 січня 2019 року», — йдеться в заяві на офіційному сайті авіакомпанії.

У МАУ підкреслюють, що заправку літаків було призупинено, хоча авіакомпанія виконує усі свої зобовʼязання за договором постачання пального в аеропорту «Бориспіль».

Інформація МАУ про збій заправки пальним в аеропорту "Бориспіль" 29 січня 2019 рокуАвіакомпанія "Міжнародні Авіалінії...

Gepostet von Fly UIA am Dienstag, 29. Januar 2019

Через цю ситуацію «Міжнародні авіалінії України» надали постачальникові авіаційного палива лист про компенсацію можливих штрафних санкцій з боку Державної фіскальної служби, які можуть виникнути через заправку літаків увечері 29 січня.

«Авіакомпанія зробила цей крок з метою попередити можливі серйозні наслідки для компанії та незручності для пасажирів. У цьому разі йдеться про інтереси понад 3 тисяч пасажирів», — додали в МАУ.

  • 25 січня Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) повідомило, що брак авіадиспетчерів викликав затримку польотів у кількох великих аеропортах Східного узбережжя США.