The Bild: Росія в обхід санкцій закуповує німецькі гвинти для безпілотників та застосовує їх на Донбасі

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Збройні сили Росії в обхід європейських санкцій продовжують купувати гвинти німецького виробництва для своїх військових безпілотників, які після застосовуються у війні на Донбасі. Москві заборонено продавати зброю і товари багатонапрямкового значення, які можуть використовуватися в цивільних і військових цілях.

Як пише німецьке видання The Bild, росіяни використовують ці гвинти в безпілотниках «Гранат-1», «Гранат-2», «Гранат-3», «Тахион», «ZALA-42104M», «Груша», «Орлан-2».

При цьому росіяни не приховують гвинти німецьких Graupner/SJ GmbH і aero-naut Modellbau GmbH & Co. KG. Представники виробників запевняють, що не знали про застосування їх гвинтів у російській військовій техніці.

Під Москвою, у військовому музеї «Парк Патріот» донині стоять БПЛА з німецькими гвинтами.

Vitaly Kuzmin

Видання зазначає, що безпілотник з такими гвинтами російська армія застосовувала на Донбасі ще з 2015 року. Однак Міністерство оборони ще у 2014 році повідомляло, що українські військові збивали БПЛА типу «Орлан», і це були не поодинокі випадки.

Наприклад, 23 січня військові ЗСУ показали збитий в зоні ООС «Гранат-2», який мав гвинти від aero-naut Modellbau.

Українські військові за складу ООС "приземлили" російський БПЛА

23 січня військовослужбовці Збройних Сил України зі складу Операції Обʼєднаних сил за допомогою радіотехнічних засобів виявили в небі Приазовʼя безпілотний літальний апарат.Застосовуючи засоби радіотехнічної боротьби, військові перешкодили польоту апарату, приземлили його, потім знайшли та вилучили. Після обстеження військовими інженерами апарат був переданий фахівцям для ідентифікації та подальшого вивчення. Встановлено, що безпілотний літальний апарат – «Гранат-2» виробляється підприємствами військово-промислового комплексу Російської Федерації. Даний тип апаратів активно поставляється до незаконних збройних формувань так званих ЛНР та ДНР. Використовується для проведення розвідки та корегування вогню артилерії.Конкретно цей БПЛА вже не буде працювати в інтересах агресора. Уся інформація з цифрових носіїв буде ретельно вивчена і проаналізована. Вилучений безпілотний літальний апарат є черговим доказом підтримки Російською Федерацією діяльності незаконних збройних формувань на території ОРДЛО, які тероризують обстрілами мирних мешканців населених пунктів, що знаходяться неподалік лінії розмежування.Рухаємося далі! Разом переможемо!Слава Україні!#ООС #Операція_ОС

Gepostet von Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation am Donnerstag, 24. Januar 2019

«Якщо Росія справді закуповує деталі для своїх бойових апаратів у Німеччині, тоді німецький уряд має зробити все, щоб зупинити купівлю цих запчастин російськими державними структурами», — заявив член комітету з питань оборони Тобіас Лінднер.