Майже 50 нардепів попросили Конституційний суд визнати закон про перехід релігійних общин неконституційним

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

47 депутатів Верховної Ради попросили Конституційний суд визнати закон про порядок переходу релігійних общин таким, що суперечить Основному закону, повідомляє прес-служба суду.

Подання підписали переважно нардепи від «Опозиційного блоку», групи «Відродження» та позафракційні. У ньому парламентарі обгрунтовують свою позицію нормами українського та міжнародного законодавства, а також рішеннями українських судів.

Депутати попросили розпочати конституційне провадження за цим поданням, визнати його невідкладним і розглянути протягом місяця.

  • 17 січня Верховна Рада ухвалила закон, який описує механізми переходу церковних громад до іншого релігійного центру (управління). Щоб змінити підлеглість, громада має провести загальні збори. Рішення вважаються ухваленими, якщо його підтримають не менш ніж дві третини членів релігійної громади. Зміни мають бути внесені до статуту і засвідчені підписами членів відповідної релігійної громади, які підтримали таке рішення.
  • 28 січня президент Петро Порошенко підписав закон про перехід релігійних громад, а 30 січня його опублікувало парламентське видання «Голос України», після чого документ набув чинності.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо