Польща закупить у США ракетні системи HIMARS на $655 мільйонів

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

Wikimedia Commons

Польща закупить у США ракетні системи HIMARS з дальністю ураження 300 кілометрів. Про це повідомляє Міністерство оборони країни на своїй сторінці в Facebook.

«Ми підпишемо контракт з урядом США на поставку ескадрильї HIMARS ...яка значно збільшить бойові можливості польської армії. Це буде 20 пускових установок з боєприпасами. Це сучасне обладнання, яке гарантує ефективність на полі бою», — сказано в повідомленні.

System HIMARS dla Wojska Polskiego

- W środę podpiszemy umowę z rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie dostarczenia dla Wojska Polskiego dywizjonu HIMARS, a więc dywizjonu, który w znaczny sposób zwiększy zdolności bojowe Wojska Polskiego. To będzie 20 wyrzutni razem z amunicją. To nowoczesny sprzęt, który daje gwarancję skuteczności na polu walki – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas wizyty w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

Gepostet von Ministerstwo Obrony Narodowej am Sonntag, 10. Februar 2019

HIMARS — системи, що встановлюються на вантажівках. Окрім них, за договором Польща отримає також навчальний пакет і боєприпаси. Сума операції складе $655 мільйонів.