Росія скликає на завтра засідання Радбезу ООН до четвертої річниці Мінських домовленостей

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Росія ініціювала засідання 12 лютого Ради безпеки ООН до четвертої річниці укладання Мінських домовленостей, повідомив у Facebook речник постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко.

Засідання почнеться о 17:00 за київським часом. Сам Ніколенко назвав цю ініціативу черговою «димовою завісою», щоб відволікти увагу членів організації від першого комплексного обговорення в Генеральній Асамблеї ООН російської агресії проти України. «Спеціальне засідання заплановане на 20 лютого — в п’яту річницю початку конфлікту — в межах нового пункту порядку денного Генасамблеї, який провела Україна у вересні минулого року», — додав він.

❗12 лютого відбудеться засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні на прохання Російської Федерації....

Gepostet von Oleg Nikolenko am Montag, 11. Februar 2019

Ніколенко додав, що українська сторона використає нагоду, щоб донести до міжнародної спільноти актуальну інформацію про події на сході України. «Останніми днями там російські бойовики обстрілюють українські позиції, в тому числі із забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Говоритимемо також про те, чому важливо зберігати тиск на агресора, допоки на українські землі не повернеться мир», — резюмував Ніколенко.

Що таке Мінські домовленості?

Це комплекс заходів з виконання Мінського протоколу, який ухвалили на зустрічі в Мінську 11—12 лютого 2015 року лідери України, Німеччини, Франції, та Росії у форматі «нормандської четвірки». Пізніше його підписала контактна групою, що складалася з представників Росії, України, представників самопроголошених «ЛДНР» для деескалації збройного конфлікту на сході України.

Комплекс передбачав, зокрема, припинення вогню, відведення важкого озброєння, моніторинг режиму припинення вогню та відведення озброєння з боку ОБСЄ, звільнення і обмін заручниками, і т. д.