Генпрокурор отримав заяву про незаконне збагачення Юлії Тимошенко. Розслідуванням займеться САП

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Синиця Олександр / УНІАН

Генеральний прокуратур Юрій Луценко передав до Спеціальної антикорупційної прокуратури заяву про ймовірне незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації кандидатом у президенти, нардепом Юлією Тимошенко.

Заяву про можливе вчинення цих злочинів лідеркою партії «Батьківщина» Луценку подала виконавчий директор «Центру протидії корупції» Дарія Каленюк. Про це theБабелю повідомили джерела у ГПУ.

Як зазначають у прес-службі прокуратури, йдеться про кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 368-2 та ст. 366-1 Кримінального кодексу. Відповідно до вимог законодавства, розслідування таких правопорушень віднесено до виключної підслідності детективів Національного антикорупційного бюро.

«Законом заборонено доручати здійснення досудового розслідування злочинів, підслідних НАБУ, будь-якому іншому органу. Беручи до уваги наведене, генеральним прокурором прийнято рішення про скерування заяви про злочин до САП для організації її належного розгляду та прийняття рішення», — заявили в прес-службі ГПУ.

Заяву щодо можливого вчинення злочину одним з народних депутатів скеровано до САП14.02.2019 на ім’я Генерального...

Gepostet von Генеральна прокуратура України am Freitag, 15. Februar 2019

Про що мова?

Грантова українська громадська організація «Центр протидії корупції» 13 лютого повідомила, що вимагає від генпрокурора Юрія Луценка відкрити кримінальне провадження про можливе незаконне збагачення кандидата у президенти Юлії Тимошенко.

У заяві організації апелюють до публікацій українських та іноземних ЗМІ про те, що американська фірма Two Paths LLС у лютому 2018 року найняла піар-компанію Avenue Strategies Global LLC представляти інтереси Юлії Тимошенко. Усього йшлося про виплату $390 тис. у 2018 році піарнику, який також обслуговував президента США Дональда Трампа. Зазначається, що прізвище Тимошенко як особи, якій надають лобістські послуги, безпосередньо згадується в офіційній звітності піар-компанії, поданій до Департаменту юстиції США.

Центр протидії корупції наголошує, що у деклараціях депутатки немає статків, що відповідають витратам у $390 тис. «Відтак, незрозуміле походження грошей на послуги американських лобістів може свідчити про незаконне збагачення Тимошенко», — пояснюють в ЦПК.

Окрім того, відомості Департаменту юстиції США підтверджують, що інша американська компанія — Innovative Technology and Business Consulting — найняла американських лобістів The Livingstone Group LLC для організації у 2018 році зустрічей Юлії Тимошенко з деякими американськими політиками у Вашингтоні.

Вартість цих послуг складає $50 тис. на місяць у період з червня 2018 по червень 2019 року. Загальна сума контракту становить $600 тис.

  • Раніше суд зобовʼязав Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрити провадження через імовірну легалізацію коштів партією «Батьківщина». Скаргу подали юристи проекту «Тисни». У ДБР повідомили, що почали досудове розслідування за статтею 209 КК (відмивання грошей, здобутих незаконним шляхом).