Asahi: Абе висунув Трампа на Нобелівську премію на прохання Вашингтона

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Премʼєр-міністр Японії Сіндзо Абе висунув президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру після відповідного запиту з боку американської сторони, пише японська газета Asahi.

За даними джерела видання, уряд США «неофіційно» попросив Токіо висунути кандидатуру Трампа після того, як він зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином в Сінгапурі в червні минулого року.

Сам Трамп заявив, що Абе передав йому «красиву копію» листа на 5 сторінках, спрямованого в Нобелівський комітет. Говорячи про причини висунення Трамп заявив: «Тому що у нього [Кім Чен Ина] були ракетні кораблі і у нього були ракети, які літали над Японією ...Тепер вони [японці] почуваються добре. Вони відчувають себе в безпеці. Я це зробив», — цитує газета слова Трампа.

За повідомленням агентства Reuters, речник Міністерства закордонних справ Японії заявив, що відомство в курсі заяви Трампа, але відмовився коментувати цю інформацію.

  • 15 лютого Трамп заявив, що Абе висунув його кандидатуру на здобуття Нобелівської премії миру. Трамп висловив сумнів у тому, що його удостоять цієї престижної дипломатичної нагороди, зазначивши однак, що вважає себе гідним цієї премії за свої зусилля у розвʼязанні кризи на корейському півострові і досягнення угоди про денуклеаризацію Північної Кореї.