Порошенко: До Православної церкви України приєдналися вже 320 парафій

Автор:
Борис Васильківський
Дата:

Офіційний сайт президента України

До Православної церкви України (ПЦУ) після отримання Томосу про автокефалію на початку січня на сьогоднішній день приєдналися 320 парафій. Про це під час відвідання Манявського скиту в рамках робочої поїздки в Івано-Франківську область розповів президент Петро Порошенко, повідомили в його прес-службі.

«Після [отримання Томосу про автокефалію] вже 320 парафій долучилися до нашої Церкви. Пʼять з них — на Франківщині, на Прикарпатті. Парафії та громади. Можу підкреслити, що зараз за місяць переходить [до ПЦУ] більше парафій, ніж за попередні пʼять років. І дуже важливо, що ніхто нікого не змушує», — розповів глава держави.

Порошенко зазначив, що в Москві були очікування того, що після отримання Томосу в Україні почне «литися кров», відбуватимуться штурми храмів і захоплення монастирів — але цього, як наголосив президент, не відбувається.

  • Подивитися, які громади вже перейшли в ПЦУ, можна на інтерактивній карті, яка постійно оновлюється.
  • Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що церкві необхідні зміни, які позбавлять парафіян від можливих перешкод. Митрополит закликав священиків ПЦУ «бути відкритими і прийняти людину в тому вигляді, в якому вона приходить», а також анонсував зміни в церковному календарі.