Мінʼюст подав у ЄСПЛ ще одну заяву щодо українських військовополонених моряків

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

Міністерство юстиції подало до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) ще одну заяву щодо українських моряків з вимогою надати їм медичну допомогу і перемістити в медичні установи. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

«Ми вимагаємо, щоб цими медичними установами були установи України», — додав Петренко.

У Мінʼюсті наполягають, що українським військовополоненим морякам повинна надаватися належна медична допомога, а також що їх необхідно перевести в медичні установи. Заяву з вимогою дотримуватися правила 39 (заборона вчиняти дії, які можуть призвести до нанесення непоправної або істотної шкоди життю і здоровʼю) передали до ЄСПЛ у пʼятницю.

  • ЄСПЛ повернув пріоритет розгляду справ українських політвʼязнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка.
  • Раніше український омбудсмен Людмила Денісова підтвердила, що трьох поранених українських моряків 26 січня перевели з вʼязниці «Матросская тишина» в СІЗО «Лефортово». Україна вимагає від російської сторони надати достовірну інформацію про стан здоровʼя військовополонених, їх лікування та допустити до них незалежних лікарів.
  • 25 листопада 2018 року російський прикордонний корабель протаранив український рейдовий буксир в Азовському морі, коли той разом зі ще двома броньованими катерами переходив з порту Одеси в порт Маріуполя. Під час виходу суден із Керченської протоки російські прикордонники відкрили по них вогонь і захопили кораблі, на яких перебували 24 моряки. Троє військових були поранені.