Нацкомісія з тарифів створила мобільний додаток для перевірки платежів за газ та електроенергію

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) створила мобільний додаток «Енергетика Онлайн», який дозволить громадянам перевірити правильність суми у платіжках за газ чи електроенергію.

Про це повідомила очільниця комісії Оксана Кривенко.

Сьогодні ми презентували мобільний додаток «Енергетика онлайн», який сприятиме створенню ефективних енергетичних ринків, де в центрі уваги перебуватиме споживач. Саме це головна задача стратегії незалежного Регулятора та складова нашої діяльності в частині гарантування енергетичної безпеки України. Кожен має бути почутим! Тепер це можливо! Регулятор відкриває мобільний сервіс, де споживач зможе не тільки дізнатись інформацію про тарифи, але й оперативно надіслати скаргу та оцінити якість обслуговування. НКРЕКП в свою чергу буде приймати до уваги думку користувачів мобільного додатку та керуватиметься отриманою інформацією при роботі з ліцензіатами. Фактично ми залучаємо споживачів у процеси регулювання. Без перебільшення це один з прикладів демократії. Така практика вперше застосовується в Україні. Ми розраховуємо на її ефективність. Завершуючи хочу сказати, що презентований сьогодні мобільний додаток це тільки початок якісних перетворень в нашій роботі. Ми також працюємо над створенням зручних сервісів для ліцензіатів. Наша мета – це #смартрегулювання. І ми її досягнемо усі разом.

Gepostet von Оксана Кривенко am Mittwoch, 20. Februar 2019

«Регулятор відкриває мобільний сервіс, де споживач зможе не лише дізнатися інформацію про тарифи, але й оперативно надіслати скаргу та оцінити якість обслуговування», — написала вона, зазначивши, що у разі помилки споживачі зможуть отримати компенсацію.

Споживачі також зможуть через додаток змінювати тарифи на більш вигідні.

НКРЕКП буде враховувати думку користувачів мобільного додатка і вирішувати питання з постачальниками газу та енергії. «Фактично ми залучаємо споживачів у процеси регулювання», — додала Кривенко.

Регулятор уже почав роботу над створенням мобільного додатка для постачальників послуг.