ГПУ: У Харкові фармкомпанії платили медикам «відкати» за перемогу на тендерах

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

rawpixel.com

Прокуратура Харківської області викрила масштабну схему підкупу медичних служб, які за «відкати» допомагали вигравати тендери. Про це повідомив речник Генпрокуратури у Facebook.

Прокуратура Харківської області викрила масштабну схему підкупу медичних посадовців, які допомагали вигравати тендери. ...

Gepostet von Андрій Лисенко am Donnerstag, 21. Februar 2019

За словами начальника управління прокуратури області Івана Тарасова, представники харківських оптових фармацевтичних компаній для того, щоб виграти тендер, підшукували когось в керівництві лікарні і пропонували за частку від контракту допомогти перемогти певній компанії. Підкуплені чиновники робили так, щоб до тендеру були допущені тільки дві компанії, повʼязані між собою. З кожного такого тендера лікарі отримували від 5 до 25% від суми контракту.

У незаконної діяльності підозрюють 26-річного менеджера і 34-річну директорку двох товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ), які поставляли ліки в комунальні та державні установи охорони здоровʼя за завищеними цінами. Їм прокуратура вже затвердила перші підозри в цьому кримінальному провадженні.

«Відомо щонайменше про два виграних тендери щодо постачання в медичні установи міста Запоріжжя на загальну суму близько 3 млн грн. Тобто сума перерахованих коштів особисто медпрацівникам склала близько 300 тис. грн», — розповіли в прокуратурі.

Зараз перевіряють причетність цих фармкомпаній до фальсифікації результатів тендерів ще в десяти медустановах Харківської, Сумської, Луганської та Донецької областей.