Президент Казахстану Назарбаєв відправив у відставку уряд республіки

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:
Президент Казахстану Назарбаєв відправив у відставку уряд республіки

Мусієнко Владислав / POOL / УНІАН

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про відставку уряду республіки і призначив тимчасового виконуючого обов'язки прем'єр-міністра.

«У відповідності зі статтею 70 конституції Республіки Казахстан постановляю: прийняти відставку уряду Республіки Казахстан», — йдеться у повідомленні на сайті глави держави.

На посаду в. о. прем'єра призначений Аскар Мамін, який раніше обіймав посаду першого заступника глави уряду.

В указі йдеться, що до затвердження нового складу Кабміну члени уряду виконуватимуть свої обов'язки.

За словами Назарбаєва, причиною такого рішення стало те, що уряду не вдалося створити стимул та інструменти для зростання економіки, а також забезпечити роботу державних програм зайнятості населення, розвитку індустріальної і соціальної сфери.

«На все це накладається невміння працювати з населенням з боку членів уряду, міністрів, акимів [глав місцевого виконавчого органу], вислуховувати проблеми людей, роз'яснювати проведену роботу і політику», — зазначив Назарбаєв.

Як пише «Новая Газета», уряд було відсторонено на тлі масових протестів багатодітних жінок, що тривають у країні близько двох тижнів. Основні вимоги — поліпшення якості життя.

Протести почалися після пожежі в Астані, коли у тимчасовому будинку багатодітної сім'ї згоріли п'ять дівчаток через порушеня пожежної безпеки при будівництві димоходу.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо