The Guardian: Євросоюз може відкласти Brexit на два роки

Перегляди:
1322
Автор:
Борис Васильківський
Дата:

В Євросоюзі обговорюється можливість відкласти вихід Великої Британії з блоку (так званий Brexit) на два роки, повідомляє The Guardian з посиланням на керівництво ЄС.

23 лютого три британських міністри — міністр у справах бізнесу Ґреґ Кларк, міністр праці і пенсій Ембер Радд і міністр юстиції Девід Гок — зажадали відкласти Brexit, якщо його не вдасться погодити найближчими днями.

Прем'єр Британії Тереза Мей відклала голосування щодо угоди з ЄС на 12 березня. При цьому, як пише британське видання, перехідний період, якого не буде без угоди з Brexit, в ЄС можуть замінити дворічною відстрочкою.

Навіщо відкладати Brexit?

Британія хоче уникнути встановлення жорсткої межі між Північною Ірландією та Ірландською Республікою — але її доведеться встановити, якщо країна вийде з ЄС без угоди, яку законодавці поки не схвалили.

З іншого боку, відкладений вихід залишить Велику Британію в митному союзі з ЄС, доки не буде укладена нова торгова угода між Лондоном і Брюсселем. У такому разі встановлювати митний кордон в Ірландії не доведеться.

  • 15 січня Палата громад Великої Британії проголосувала проти Brexit. Депутати парламенту Великої Британії відхилили угоду про вихід країни із Європейського Союзу, на якому наполягала Тереза Мей.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо