Справа Майдану: в розшук оголошені екс-посадовці МВС та СБУ

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Малолєтка Євген / УНІАН

Генеральна прокуратура встановила нових фігурантів злочинів проти активістів Революції Гідності, які перешкоджали протестам у центрі Києва 18 та 19 лютого 2014 року. Це — колишній начальник Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ та колишній начальник Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України.

Про це повідомляє Управління спеціальних розслідувань ГПУ.

Екс-посадовців МВС та СБУ підозрюють у таких злочинах:

  • незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій (ст. 340 Кримінального кодексу),
  • перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК).

«У зв’язку із переховуванням вказаних підозрюваних від органу слідства та суду і не встановленням їхнього місцезнаходження їх оголошено в розшук», — зазначили в прокуратурі.

Слідчими управління розслідуються обставини перешкоджання вищими посадовими особами держави організації та проведення...

Gepostet von Управління спеціальних розслідувань ГПУ am Donnerstag, 28. Februar 2019

Також встановлено нові обставини участі колишніх вищих посадових осіб держави у протидії протестним акціям у період з листопада 2013 року до лютого 2014 року. Вони стосуються прем’єр-міністра, міністра оборони, головнокомандувача Збройних сил, командувача внутрішніх військ МВС, директора Департаменту МВС, виконувача обов’язків начальника Головного управління МВС у Києві та командира полку міліції особливого призначення «Беркут». Тому їм змінили раніше повідомлену підозру на нову — про вчинення низки тяжких та особливо тяжких злочинів стосовно мітингувальників.

  • Раніше Генеральна прокуратура повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані під час Революції Гідності 66 особам. З них щодо 16 осіб обвинувальні акти направлені до суду, стосовно чотирьох розслідування триває досі, ще 46 підозрюваних перебувають у розшуку.