Справу Януковича про держзраду повернули в Оболонський суд для виправлення описок

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Facebook / Виталий Сердюк

Київський апеляційний суд повернув матеріали справи проти колишнього президента Віктора Януковича, визнаного винним у державній зраді, назад в Оболонський районний суд Києва. Він повинен розʼяснити вирок і виправити в ньому описки.

Про це повідомляє один із адвокатів Януковича Віталій Сердюк на своїй сторінці у Facebook.

Сердюк стверджує, що через поспіх під час передачі справи в апеляцію Оболонським судом «були грубо порушені статті 378—380 Кримінального процесуального кодексу, за яким він повинен був розʼяснити своє рішення, виправити описки в ньому і вирішити питання про збереження майна Віктора Януковича».

#справа_втрата_КримуДело против Президента Виктора Януковича Киевским апелляционным судом возвращено в Оболонский...

Gepostet von Виталий Сердюк am Mittwoch, 6. März 2019

Оболонський районний суд міста Києва заявив, що виконає рішення суду апеляційної інстанції та розгляне заяви про описки та про роз’яснення вироку суду у справі по обвинуваченню Януковича.

  • Вирок Януковичу Оболонський районний суд Києва виніс 24 січня . Колишнього президента визнали винним у державній зраді та в пособництві у веденні агресивної війни. Януковича засудили до 13 років тюрми.
  • Після цього захист екс-президента Віктора Януковича попросив Оболонський райсуд Києва виправити допущені, на його думку, описки у вироку. Адвокат Олександр Байдик, зокрема, просив виключити з вироку посилання на обставину, що помʼякшує покарання Януковича, — «вчинення злочинів під впливом залежності від представників влади Російської Федерації». Також захисник попросив суд виправити суму процесуальних витрат, яку зобовʼязаний відшкодувати екс-президент, — з 98 561 грн 20 коп. на 58 521 грн 20 коп.
  • 25 лютого, в останній день оскарження вироку, адвокати Януковича подали в суд пʼять апеляційних скарг .В цілому їхній текст захисники виклали на 478 аркушах.