Австрійському журналістові заборонили вʼїзд до України. МЗС Австрії назвало це цензурою

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Служба безпеки України на рік заборонила вʼїзд в Україну керівнику українського бюро австрійського телеканалу ORF Крістіану Вершютцу, пише у Facebook нардеп Ольга Червакова.

За її даними, Вершютц протягом останніх чотирьох років відвідував тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей та Криму через неконтрольовані пункти пропуску з території Росії, чим порушив українське законодавство.

Крім того, Червакова зазначила, що журналіст від початку збройного конфлікту в Криму та на Донбасі висвітлював події в Україні, «широко використовуючи штампи кремлівської пропаганди, тиражуючи фейки від “Раша тудей”», які дискредитують Збройні сил України та заперечують агресію Росії.

АВСТРІЙСЬКОМУ ЖУРНАЛІСТУ, ЩО ПРАЦЮВАВ ПО КРЕМЛІВСЬКИХ ТЕМНИКАХ, ЗАКРИЛИ В'ЇЗД В УКРАЇНУ НА 1 РІКШефу українського бюро...

Gepostet von Olga Chervakova am Donnerstag, 7. März 2019

Міністерство закордонних справ Австрії розкритикувало такий крок української влади. «Заборона вʼїзду кореспондентові ORF Крістіану Вершютцу в Україну є актом цензури, що є неприйнятним у Європі. Ми засуджуємо цей підхід, цілком несумісний з європейськими фундаментальними цінностями, і закликаємо до негайного скасування заборони» — написала у Twitter міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль.