Інститут національної памʼяті хоче переглянути вік Павлограда, Дніпра, Одеси та інших міст. Вони можуть бути старшими, ніж ми думаємо

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Facebook / Volodymyr Viatrovych

Деякі українські міста могли бути засновані набагато раніше, ніж це визнано офіційно. Так вважають історики Українського інституту національної памʼяті, через що ініціюють обговорення цього питання.

Як розповів theБабелю керівник Інституту Володимир Вʼятрович, йдеться про міста Павлоград, Дніпро та Одесу. Остаточний перелік ще не затверджено.

За словами Вʼятровича, причиною неправильних дат заснування в українських підручниках був вплив радянської, а потім російської пропаганди. Історик переконаний, що таким чином Росія намагалася приховати факти існування українських міст у певний період історії.

Якщо історики дійдуть згоди щодо справжніх дат заснування деяких українських міст, Інститут готуватиме законопроект і проситиме внести відповідні зміни до шкільних підручників та іншої літератури. Скільки може тривати цей процес, Вʼятрович не береться прогнозувати.

Зараз датою заснування Павлограда вважається 1779 рік, Дніпра — 1776 рік, Одеси — 1794 рік.

Перше відкрите обговорення цього питання відбудеться 14 березня в Києві.

  • Минулого року Український інститут національної памʼяті пропонував скасувати вихідний день 8 березня та перенести вихідний із 9 травня (День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) на 8 травня (День памʼяті та примирення).
  • Голова Інституту національної памʼяті Володимир Вʼятрович виступає за «швидку і рішучу» декомунізацію Криму та Донбасу. Він пропонує змінити понад 70 топонімів на цих територіях.
  • Вʼятрович запропонував створити Національний пантеон видатних українців. Це може бути організація окремого сектора на Лукʼянівському кладовищі. Інший варіант — створення національного військового кладовища, де поховані видатні українські військові.