МЗС України про ноту протесту Москви: Інструменти Росії — «договорняки» замість договорів

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Палінчак Михайло / УНІАН

Міністерство закордонних справ України ще 21 вересня направило Росії ноту про припинення дії Договору про дружбу, співпрацю і партнерство. Однак Москва підтвердила отримання документу через майже півроку — 11 березня 2019 року.

Про це у Facebook повідомила заступниця міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

«Емоційна «газова атака» МЗС РФ у вигляді маніпуляцій та пропаганди, оприлюднених з цього приводу лише підтверджує, наскільки РФ не готова вести себе цивілізовано і добросовісно», — зазначила вона.

11 березня 2019 року МЗС Російської Федерації підтвердило отримання ноти МЗС України про непродовження дії Великого...

Gepostet von Lana Zerkal am Dienstag, 12. März 2019

Дипломат нагадала, що договір припиняє дію 1 квітня. А Україна у своїх нотах щодо цього договору наполегливо пропонує Росії вирішити усі спори в суді, зокрема у Міжнародному суді ООН.

«Росія постійно цього уникає. І тепер позиція РФ вже зовсім незавуальована. Жодних судів, лише політичні консультації. Інструменти російської політики і дипломатії лишаються незмінними — «договорняки» замість договорів», — підкреслила Зеркаль.

  • Договір був укладений 31 травня 1997 року в Києві та ратифікований Радою 14 січня 1998 року. Він діє 10 років і потім продовжується. Припинення дії Договору звільняє Київ від будь-яких зобовʼязань щодо його виконання і не впливає на права, зобовʼязання чи правове становище України, що виникли внаслідок виконання названого Договору до припинення його дії.
  • 6 грудня 2018 року Верховна Рада проголосувала за непродовження Договору про дружбу і співробітництво з РФ.
  • Міністерство закордонних справ Росії направило Україні ноту протесту і список, на їхню думку, порушень у звʼязку з припиненням дії Договору про дружбу, співпрацю і партнерство.