31 трильйон цифр. Американка встановила рекорд у розрахунку числа Пі

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Співробітниця компанії Google Емма Харука Івао розрахувала значення числа Пі до нового світового рекорду довжиною в 31 трильйон цифр. Попередній рекорд був 22 трильйони, пише ВВС.

Американка розрахувала нові цифри за допомогою служби хмарних обчислень Google.

«Я дуже здивована. Я все ще намагаюся пристосуватися до реальності. Світовий рекорд був справді важким», — прокоментувала Івао своє досягнення.

Пі — це математична константа, що виражає відношення довжини кола до його діаметра. Перші кілька цифр — 3.141 — найбільш відомі, але насправді число нескінченно довге. Розширити послідовність цифр у Пі дуже складно, тому що число не дотримується стандартних шаблонів.

Математики всього світу вже багато років працюють над тим, щоб дізнатися якомога більше цифр числа Пі. Емма Харука Івао розповідає, що також ще з дитинства була зачарована магією числа Пі.

Для розрахунку їй знадобилося 170 терабайт даних (для порівняння, 200 тис. музичних треків займають 1 терабайт) і 25 віртуальних машин. Загалом на це жінка витратила 121 день. Але Івао сподівається розширити свою роботу.

«Пі не має кінця, я хотіла б спробувати розрахувати більше цифр», — сказала вона BBC News.

Між іншим, 14 березня в усьому світі відзначають математичне свято — день числа Пі.

Відзначати цю знаменну дату запропонував фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу у 1987 році. Він помітив, що в американській системі запису дат (місяць/число) дата 14 березня — 3/14 — і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π = 3,1415926...

Найраніші писемні свідчення значення числа Пі датуються майже 1 900 роком до н. е.