«Брама», «Дике поле» та «Коли падають дерева». Українська кіноакадемія оголосила всіх номінантів премії «Золота дзиґа-2019»

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Directory Films

Українська кіноакадемія оприлюднила повний список номінантів на третю національну кінопремію «Золота дзиґа-2019», вручення якої відбудеться 19 квітня.

Як повідомляє портал «Детектор медіа», цього року на премію було подано 97 повнометражних і короткометражних фільмів.

Лідерами за кількістю номінацій є Володимир Тихий з фільмом «Брама» та Ярослав Лодигін з картиною «Дике поле». Обидва фільми мають по 12 номінацій. Марися Нікітюк та її стрічка «Коли падають дерева» номінована на 10 нагород.

Цього року додалися ще дві категорії — «за кращий монтаж» і «за кращу пісню» — а тому вручатимуть премію в 20 номінаціях. theБабель називає основні.

Кращий фільм:

  • «Брама», режисер Володимир Тихий;
  • «Гірська жінка: на війні», режисер Бенедикт Ерлінгссон;
  • «Дике поле», режисер Ярослав Лодигін;
  • «Донбас», режисер Сергій Лозниця;
  • «Коли падають дерева», режисер Марися Нікітюк.

Кращий режисер (премія імені Юрія Іллєнка):

  • Ярослав Лодигін, «Дике поле»;
  • Сергій Лозниця, «Донбас»;
  • Марися Нікітюк, «Коли падають дерева»;
  • Антоніна Ноябрьова, «Герой мого часу»;
  • Володимир Тихий, «Брама».

Кращий актор:

  • Євген Бушмакін, «Герой мого часу»;
  • Роман Луцький, «Секс і нічого особистого»;
  • Олег Москаленко, «Дике поле»;
  • Ярослав Федорчук, «Брама».

Краща актриса:

  • Ірма Вітовська, «Брама»;
  • Анастасія Пустовіт, «Коли падають дерева»;
  • Руслана Хазіпова, «Дике поле».

Краща пісня:

  • «11 дітей з Моршина», Сергій Бабкін («11 дітей з Моршина»);
  • «Жінки», Ryband («Шляхетні волоцюги»);
  • «Моя любов», Михайло Хома («Dzidzio Перший раз»);
  • «Моя матуся рідна», учасниці українського жіночого хору: Ірина Данилейко, Галина Гочаренко, Сусанна Карпенко («Гірська жінка: на війні»);
  • «Не метелиця лугом стелиться», Ірма Вітовська («Брама»).

Кращий документальний фільм:

  • «Домашні ігри», режисер Аліса Коваленко;
  • «Міф», режисер Леонід Кантер, Іван Ясній;
  • «Папа — мамин брат», режисер Вадим Ільков;
  • «Явних проявів немає», режисер Аліна Горлова.

Кращий анімаційний фільм:

  • «Голодний дух», режисер Костянтин Федоров;
  • «Мімікрія», режисер Фрейд М. Вайзер;
  • «Монах», режисер Олександр Даниленко;
  • «Найтемніший синій колір», режисер Оксана Курмаз;
  • «Як розвеселити Самотність», режисер Степан Коваль.

Приз глядацьких симпатій:

  • «11 дітей з Моршина», режисер Аркадій Непиталюк;
  • «Дике поле», режисер Ярослав Лодигін;
  • «Донбас», режисер Сергій Лозниця;
  • «Позивний Бандерас», режисер Заза Буадзе;
  • «Пригоди S Миколая», режисер Семен Горов;
  • «Свінгери», режисер Андрейс Екіс;
  • «Секс і нічого особистого», режисер Ольга Ряшина;
  • «Сотка», режисер Олександр Біляк;
  • «Таємний щоденник Симона Петлюри», режисер Олесь Янчук;
  • «Dzidzio Перший раз», режисер Михайло Хома і Тарас Дронь.

«Премія розвивається швидкими темпами. У минулому році на неї подавалися 77 стрічок, в цьому — 97. Сама академія також стрімко розвивається — сьогодні налічує вже 355 членів, це на 15% більше, ніж у минулому році», — розповіла президент Одеського міжнародного кінофестивалю та ініціатор створення премії Вікторія Тігіпко.