Опитування: На президентських перегонах Зеленський — перший, Порошенко відстає на 7%

Перегляди:
1013
Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Найбільшу підтримку населення серед тих, хто візьме участь у голосуванні на виборах президента 31 березня, отримує керівник «Студії «Квартал 95» Володимир Зеленський (20,5%). Такі дані наводить Центр соціальних і маркетингових досліджень SOCIS, який проводив опитування з 9 до 14 березня спільно з Інститутом стратегічних досліджень та прогнозів «Янус».

Друге місце, за даними опитування, посідає Петро Порошенко — 13,3%. За Юлію Тимошенко готові відати свої голоси 9,5% респондентів.

За Юрія Бойка готові проголосувати 6,9%, за Анатолія Гриценка та Олега Ляшка — 6,2% та 4,1% відповідно.

Загалом, близько 25,7% виборців на даний момент ще не знають, за кого голосувати (серед тих, хто піде на вибори).

При цьому, в опитуванні вказано, що найбільш імовірними переможцями виборів більшість респондентів вважає Петра Порошенка (25,5%) або Володимира Зеленського (25,1%).

Показник віри в перемогу Юлії Тимошенко майже вдвічі менший — 12,5%. Решта кандидатів отримали дуже низькі відсотки за показником «імовірний переможець виборів».

А як було раніше?

Тиждень тому, 13 березня, SOCIS публікував аналогічне дослідження. Тоді Зеленський та Порошенко теж були визначені лідерами в рейтингу кандидатів у президенти. За даними на 13 березня серед тих, хто візьме участь у голосуванні, Зеленський отримав би 20,7%, Порошенко — 13,2%. За лідера партії ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко готові були б віддати голоси 11,0% респондентів.

Як проводили опитування?

Було опитано дві тисячі респондентів в усіх областях методом особистого інтерв'ю. Серед респондентів не було людей з анексованого Криму та з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,1%.

Хто такі SOCIS?

SOCIS — перша соціологічна компанія в Україні, заснована в 1988 році. Компанія — член Соціологічної асоціації України. SOCIS критикували за публікацію даних соціології на користь чинної влади. Перша компанія, що в 2014 році опублікувала рейтинг, у якому Порошенко посів перше місце. Після перемоги на виборах він призначив співзасновника компанії Ігоря Гриніва заступником глави Адміністрації президента. Зараз Гринів входить до складу виборчого штабу Порошенка.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо