У китайській поліції проходить тренування перший клонований пес-шукач

Перегляди:
1620
Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Китайські науковці в південно-західній провінції Юньнань клонували поліцейського пса, якого називають «Шерлоком Холмсом серед усіх поліцейських собак». Про це пише The Guardian.

Дослідження проводилось в межах програми, націленої на те, щоб за допомогою генної інженерії скоротити час і витрати на тренування для поліцейських собак. Першим клонованим псом став Кунсюнь. Пекінська біотехнологічна компанія Sinogene виростила цуценя спільно з Юннанським аграрним університетом і за підтримки Міністерства громадської безпеки Китаю. У компанії сподіваються, що скоро зможуть запустити «масштабне виробництво» собак для поліції, кожна з яких буде точною копією найталановитішого пса країни.

Цуценяті Кунсюню зараз три місяці. Песик проходить інтенсивний курс підготовки з виявлення наркотиків, контролю натовпу і пошуку доказів. Очікують, що він зможе повноцінно служити в поліції, коли йому виповниться 10 місяців. Зазвичай на тренування собак витрачають п’ять років і 500 тисяч юанів.

Щоправда, заступник генерального директора пекінської біотехнологічної компанії Sinogene Цзяо Чжінпінь зазначає, що наразі головною перешкодою залишається вартість клонування. Проте про які кошти йдеться, невідомо.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо