«Ув’язнення загрожує життю». Український омбудсмен закликала світ посилити тиск на Росію, щоб звільнити тяжкохворого Гриба

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Valery Matytsin \ TASS via Getty Images

Російський суд виніс неправомірне рішення українцю Павлу Грибу за сфабрикованими обвинуваченнями, заявила уповноважена з прав людини у Верховній Раді Людмила Денісова.

«Закликаю міжнародне співтовариство посилити тиск на державу-агресора Російську Федерацію у зв’язку з порушенням прав громадянина України Павла Гриба на життя та справедливий суд», — сказала вона.

За її словами, невдовзі хлопця будуть етапувати до місця відбування покарання, а це небезпечно для його життя.

«За час перебування в Ростовському СІЗО Павло Гриб набув важких захворювань. Йому необхідне кваліфіковане обстеження, постійний нагляд лікарів та власне саме лікування у спеціалізованому медичному закладі. Процес етапування та подальше ув’язнення несе загрозу життю незаконно засудженого українця», — наголосила Денісова.

Сьогодні завершилося судилище над громадянином України Павлом Грибом. Закликаю міжнародне співтовариство посилити тиск...

Gepostet von Людмила Денісова am Freitag, 22. März 2019

Омбудсмен просить стати на захист прав Гриба та сприяти наданню йому негайної медичної допомоги керівництво Комітету проти катувань Організації Об’єднаних Націй, комісара Ради Європи з прав людини, віце-президента Міжнародного комітету червоного хреста, голову делегації Міжнародного комітету червоного хреста в Україні, голову Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.