Митрополит Філарет: ПЦУ готова прийняти патріарха Онуфрія «як брата»

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Православна церква України (ПЦУ) готова прийняти у свої лави митрополита Онуфрія, якщо він раптом залишить Українську православну церкву Московського патріархату.

«Ми його приймемо як брата», — заявив патріарх ПЦУ Філарет в інтервʼю «Главкому».

Філарет також розповів, що у 90-х патріарх Російської православної церкви Алексій не розглядав можливість надання українській церкві повної незалежності.

«Але на Помісному соборі, який обирав патріарха Московського і на якому обрали не мене предстоятелем, а патріарха Алексія, я поставив питання, щоб права українського екзархату Української православної церкви були розширені. Тому що Михайло Горбачов тоді піднімав питання про розширення прав республік. Оскільки Україна як республіка отримувала широкі права, то, відповідно, я хотів, щоб український екзархат мав більше прав. І тоді Собор виніс постанову, що УПЦ надається право самостійності та незалежності в управлінні, але у складі Московського патріархату», — сказав він.

Філарет заявив, що патріарх Алексій після привіз у Київ дозвільну грамоту. «Коли Союз розпався, і Україна оголосила себе незалежною державою, тоді я на Соборі української церкви порушив питання про повну незалежність. І ми на Соборі 1—3 листопада 1991 року ухвалили таке рішення», — зазначив він, додавши, що під цим рішенням підписався й Онуфрій.