Біля Криму затримали бойовика «ДНР», якого завербували російські спецслужби

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Колишнього члена незаконного збройного формування «ДНР» з позивним «Домовий» 25 березня затримали прикордонники на адміністративній межі з анексованим Росією Кримом. Чоловік — уродженець Кіровоградської області, який проживав на півострові, а у 2014 році входив до батальйону «Російської православної армії», повідомив спікер Державної прикордонної служби Олег Слободян.

«За його словами, до 2014 року він із сім’єю проживав на території РФ, звідки повертався в Україну через уже закритий на той час пункт пропуску «Успенка». Під час одного з таких перетинів державного кордону він був завербований представниками спецслужб Російської Федерації для участі у військових діях на території України в «армії» так званої «ДНР», — зазначив Слободян.

У КПВВ «Чонгар» прикордонники затримали «Домового»Члена незаконного збройного формування - батальйону Руської православної армії з позивним «Домовий» затримали прикордонники на адмінмежі. Так, учора з тимчасово окупованої території АР Крим до контрольного пункту «Чонгар» прибув громадянин України, уродженець Кіровоградщини, який проживав у Криму. В ході проведення щодо даної особи фільтраційних заходів, співробітники оперативних підрозділів Азово-Чорноморського регіонального управління, співробітники СБУ та Національної поліції АР Крим та м. Севастополь встановили, що даний громадянин в 2014 році брав участь у незаконних збройних формуваннях на території так званої «ДНР». За його словами, до 2014 року він з сім’єю проживав на території РФ, звідки повертався в Україну через вже закритий на той час пункт пропуску «Успенка». Під час одного з таких перетинів державного кордону він був завербований представниками спецслужб Російської Федерації для участі у військових діях на території України в «армії» так званої «ДНР». Після розподілення потрапив до батальйону Руської православної армії, де йому дали позивний «Домовой».Згодом під час одного зі звільнень поїхав до сім’ї у Росію та вирішив вже не повертатись до так званої «ДНР». Протягом свого перебування на непідконтрольній території України неодноразово зустрічався з військовослужбовцями спеціальних підрозділів РФ, які виконували різного роду диверсії проти підрозділів ЗСУ. На даний час затриману особу передано представникам Національної поліції АР Крим та м. Севастополь.

Gepostet von Oleh Slobodyan am Dienstag, 26. März 2019

Чоловік під час однієї з відпусток поїхав до сім’ї в Росію та вирішив уже не повертатись до «ДНР». Відомо, що протягом свого перебування на непідконтрольній території України чоловік неодноразово зустрічався з військовослужбовцями спеціальних підрозділів РФ, які виконували диверсії проти підрозділів українських Збройних сил.

  • Правоохоронці вночі 14 березня затримали учасника бойових дій проти українських військових на Донбасі з позивним «Коса», який намагався з анексованого Криму повернутися на материкову територію України.