Суд відкрив справу за позовом УПЦ (МП) проти Мінкульту

Перегляди:
1435
Автор:
Олена Мельник
Дата:

Гонтар Володимир / УНІАН

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Київської митрополії Української православної церкви (Московського патріархату) до Міністерства культури.

«Справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників», — повідомляє прес-служба суду.

Позивач просить суд визнати протиправними дії міністерства, яке розмістило на своєму офіційному сайті та в газеті «Урядовий кур’єр» перелік релігійних організацій, які мають внести зміни до свого статуту (положення) та вказати в офіційній назві приналежність до Російської православної церкви.

Справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Gepostet von Окружний адміністративний суд міста Києва am Freitag, 29. März 2019
  • У січні 2019 року Мінкульт опублікував список церков, які мають упродовж трьох місяців змінити статут і перейменувати свої осередки в Україні, вказавши приналежність до країни-агресора. Під дію закону потрапили п’ять релігійних організацій.
  • 49 депутатів Верховної Ради направили подання у Конституційний суд з вимогою визнати неконституційним закон, який зобовʼязує Українську православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати належність до Російської православної церкви (РПЦ).
  • Українська православна церква (Московського патріархату) не бачить підстав змінювати назву.