Геращенко видалила допис про російського правовласника відео Зеленського і визнала, що розповсюдила фейк

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Перша заступниця спікера парламенту Ірина Геращенко визнала, що помилилася, поширивши повідомлення про російську компанію, яка нібито володіє правами на відео кандидата у президенти Володимира Зеленського.

«Це про дорогий і пафосний ролик Зе про стадіон. Його знімав місцевий продакшн, як з’ясувалося, а РФ-компашки просто відразу радісно його залили собі та позначили свого фаворита на українських виборах», — написала Геращенко у Facebook.

Такий висновок вона зробила після юридичної консультації.

«Юристка Ольга Деркач, професіонал в авторському праві, зазначила, що фіктивний правовласник — робот, який автоматом забиває авторські права на весь контент, що був використаний в новинах РФ», — додала вона.

Попередній допис Геращенко видалила.

Раніше Ірина Геращенко написала в Facebook, що права на відео Володимира Зеленського, де він запрошує Петра Порошенка на дебати на НСК «Олімпійський», належать російській компанії Kedoo Entertainment Russia.

Про це також писали користувачі соцмереж.

Все хотят знать команду Зе. Чтож, раз он сам никак не может разродиться позвольте мне немного приоткрыть завесу. Вы уже...

Gepostet von Andrew Bulgarov am Mittwoch, 3. April 2019

Пізніше прес-служба Зеленського заявила, що російська компанія Kedoo Entertainment Russia не має стосунку до відеоролика.

«Ми вважаємо цю інформацію черговою безпорадною і нудною спробою дискредитації. Виключно і тільки «Зе! Команда» є правовласником усього аудіовізуального контенту, який використовується у відеороликах та інших відео- і аудіопродуктах, вироблених і трансльованих в рамках виборчої кампанії Володимира Зеленського», — цитує прес-службу «Інтерфакс».

  • Артист Володимир Зеленський запропонував президенту Петру Порошенку провести передвиборчі дебати на стадіоні НСК «Олімпійський». Про це він заявив у відеозверненні, яке виклав 3 квітня.
  • Президент Петро Порошенко прийняв виклик артиста, кандидата в президенти Володимира Зеленського взяти участь у дебатах на стадіоні. Відповідь чинного глави держави розміщена на його сторінках у соціальних мережах.
  • У Національній суспільній телерадіокомпанії заявили, що мають технічну можливість провести трансляцію дебатів зі стадіону «Олімпійський», але для цього треба внести зміни у законодавство.