«5 місяців я не бачив сонця». Політв’язень Сущенко написав листа з російської колонії

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Василь Максимов / УНІАН

Політвʼязень, український журналіст Роман Сущенко написав листа з російської колонії, де його зараз утримують. У ньому він пише, що вперше за довгий час вийшов на прогулянку, оскільки мав запалення гайморових пазух. А адміністрація колонії не віддає йому придбані адвокатом ліки. Про це пише Укрінформ .

Сущенко також пише, що в регіоні Вятка, де розташована колонія, він маже півроку не бачив сонця.

«Хоч уже й весна, скоро екватор у березня настане [лист датований 13 березня], а весняних тепла та сонця все немає. Похмуро якось. Промені намагаються пробитися крізь хмари, і ніяк. У будь-якому разі, за ці 5 місяців я не бачив сонця. Яке воно?» — написав він.

Разом з листом журналіст надіслав новий малюнок — пейзаж хорватського курортного міста Макарська. Це не перша картина українця. Роман Сущенко малює у застінках тюрми лушпинням цибулі, кетчупом, пральним порошком, зеленкою, соком буряка, а також олівцем і кульковою ручкою.

Сьогодні у Київській мерії о 16:00 відкривається виставка картин Сущенка. Триватиме вона до 28 квітня, повідомляє благодійний фонд «Повернись живим». Вхід вільний. Також будуть представлені картини художників Олександра Дорошенка та Сергія Позняка.

Картини політв'язня Романа Сущенка покажуть у столичній мерії.Виставка стартує сьогодні, 4 квітня, о 16:00 (Київ, вул....

Gepostet von Повернись живим am Donnerstag, 4. April 2019
  • Журналіста затримали в Москві 30 вересня 2016 року. Представники ФСБ заявили, що Сущенко — український шпигун і збирав інформацію про діяльність Збройних сил РФ та Росгвардії. Російський суд дав йому 12 років колонії. Свою провину Сущенко категорично заперечує. 8 жовтня 2018 року його етапували до колонії в Росії.
  • Перед цим журналіст написав листа українцям .Він подякував усім, хто підтримував його від початку увʼязнення, і зазначив, що вірить «у щасливе вирішення ситуації, у якій опинився».