Тролі переслідують одну із авторів знімка чорної діри. Дівчина вимкнула телефон і відмовляється спілкуватися з пресою

Перегляди:
5292
Автор:
Андрій Сухраков
Дата:

29-річну вчену Кеті Боумен, яка займалася алгоритмом візуалізації чорної діри в міжнародній групі вчених, переслідують інтернет-тролі. Дівчині, яка стала «обличчям» відкриття, довелося навіть вимкнути телефон, повідомляє The Verge.

«Її телефон почав отримувати так багато повідомлень, що їй довелося його відключити. Невідомі почали створювати підробні облікові записи Боумен у Twitter. Ми спробували звʼязатися з нею, але в Массачусетському технологічному інституті нам повідомили, що дівчина в даний момент не розмовляє з пресою», — йдеться в повідомленні.

Пізніше на своїй сторінці у Facebook Боумен написала, що «це зображення не зробила якась людина або алгоритми. Для цього потрібен був талант команди вчених з усього світу і роки напруженої роботи».

I'm so excited that we finally get to share what we have been working on for the past year! The image shown today is the...

Gepostet von Katie Bouman am Mittwoch, 10. April 2019

Після цього тролі зосередилися на колезі Боумен — Ендрю Чале, який був зазначений на GitHub як один із розробників алгоритму.

«Це явно було розпочато людьми, які засмутилися через те, що лицем відкриття стала жінка», — зазначив Чале.

  • Астрономи показали фотографію чорної діри. Це перше в історії реальне, а не намальоване зображення. Фото оприлюднили 10 квітня одночасно на конференціях у Вашингтоні, Брюсселі, Токіо, Сантьяго, Шанхаї й Тайбеї.
  • Чорну діру, зображення якої було вперше в історії опубліковано на цьому тижні, назвали «Поехі».