У Судані триватимуть протести, поки військові не передадуть владу цивільному уряду та не виконають вимоги

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Суданські лідери опозиції заявили, що продовжать вуличні акції, поки військові, які скинули напередодні президента, не передадуть владу у руки цивільному уряду та не виконають низку вимог.

Про це пише The Guardian.

Повідомляється, що у столиці країни Хартумі тисячі людей чатували біля таборів і штаб-квартири військової ради, поки делегація лідерів Альянсу з 10 осіб передавала вимоги військовим.

«Ми будемо продовжувати... наші акції, поки не будуть виконані всі наші вимоги, включно з формуванням повністю цивільного уряду», — сказав один із лідерів протесту Омар аль-Дежієр.

Лідери також наполягали на тому, щоб цивільні вже зараз увійшли до складу військової ради. При цьому вони зазначили, що нині обидві сторони мають проявити гнучкість.

  • Вранці 11 квітня армія Судану здійснила в країні переворот після чотиримісячних протестів населення. Військові взяли під домашній арешт президента країни Омара аль-Башира та усунули його оточення. Армія взяла під контроль президентський палац, державне радіо та телебачення, оточила і закрила аеропорт у Хартумі, а також заарештувала колишнього міністра оборони та кількох губернаторів.
  • 75-річний президент Омар Хасан Ахмед аль-Башир почав керувати країною у 1989 році, після військового перевороту. Прийшовши до влади, він очолив Раду командування революції національного порятунку, а потім став незмінним президентом країни. У період його правління у країні тривала громадянська війна, а також відбувся військовий конфлікт у Дарфурі, у якому загинули 200—300 тисяч осіб. У 2008 році Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт аль-Башира за звинуваченням у геноциді та етнічних чистках.
  • Державна служба розвідки і безпеки Судану (NISS) оголосила про звільнення всіх політичних увʼязнених по всій країні.
  • Після військового перевороту міністр оборони Судану Авад Мухамед Ахмед ібн Ауф проголосив себе главою країни і заявив, що очолить військову раду до проведення президентських виборів у 2021 році.