«Диктуйте список недоторканних». Луценко розповів про зустріч із послом США та її інтерес до справи екс-заступника генпрокурора Каська

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Посол США Марі Йованович цікавилася справою проти екс-заступника генерального прокурора Віталія Каська, якого підозрювали в незаконній приватизації службової квартири. Про це в інтервʼю theБабелю заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Зустріч була в ГПУ, за цим столом, у січні 2017 року. Вона проходила не один на один. Вона була не одна, і я був не один. Пані Йованович цікавила справа Віталія Каська. Справа в тому, що пан Касько прописав у службовій квартирі маму, яка ніколи не виїжджала зі Львова, — у цьому були ознаки зловживання», — заявив генпрокурор.

Він додав, що, за словами Йованович, Касько був «видатним антикорупційним діячем», а кримінальна справа проти нього дискредитувала антикорупціонерів.

«Я узяв листочок, записав озвучені прізвища, і кажу: диктуйте список недоторканних персон. Вона каже: “Ні, ви мене неправильно зрозуміли”. Я кажу: “Ні, я вас правильно зрозумів”, — раніше такі списки писали на Банковій, а ви пропонуєте нові списки від Танкової», — заявив генпрокурор.

Докладніше про зустріч з Йованович, стосунки з антикорупційними органами та власне майбутнє Луценка — читайте в його інтервʼю theБабелю.

  • Наприкінці березня Луценко заявив, що посол США Марі Йованович передала йому список осіб, проти яких не можна вести розслідування.
  • Пізніше американське видання The Hill повідомило, що до «списку Йованович» увійшли засновник громадської організації «Центр протидії корупції» та два члени парламенту, які відкрито підтримали її програму антикорупційної реформи.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо