Український фільм «Додому» про кримських татар візьме участь у конкурсі Каннського кінофестивалю

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Facebook / ДержКіно України

Український фільм EVGE («Додому») кримськотатарського режисера Нарімана Алієва покажуть у конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Про це повідомляє сам режисер та Державне агентство України з питань кіно у Facebook.

«Це велика честь — представити свою дебютну роботу на Каннському фестивалі. Про це мріє кожен кінематографіст, і я не був винятком. Ми довго й наполегливо йшли до того, щоб цей фільм відбувся. Я вдячний усій команді, яка працювала над проектом», — сказав Наріман Алієв.

Каннський кінофестиваль пройде у Франції з 14 до 25 травня.

Хей гайз!Майже забув повідомити. Хто бачив трансляцію зрозуміє)Сьогодні було оголошено, що фільм "EVGE" (Додому)...

Gepostet von Nariman Aliev am Donnerstag, 18. April 2019

Про що фільм?

Картина розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Головні ролі в EVGE («Додому») виконали Ахтем Сеїтаблаєв і Ремзі Білялов. Продюсером стрічки став Володимир Яценко, який також був продюсером фільму «Дике поле» за романом Сергія Жадана. Виробництвом займалась кінокомпанія Limelite.

«Участь фільму в конкурсі Каннського фестивалю — це професійна вершина для будь-якого режисера і продюсера. Дуже рідко в Un Certain Regard відбирають дебютні фільми, і я радий, що для нас із Наріманом це лише перший крок. Ми будемо боротися за перемогу у фестивалі, і я впевнений, що це тільки початок успішної фестивальної долі фільму», — сказав Володимир Яценко.

Продюсер сподівається, що на картину зверне увагу Оскарівський комітет в Україні і дозволить йому представляти країну на цьому конкурсі.