Суддя Санін: Рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку може стати підставою для позовів проти конкретних осіб

Перегляди:
1022
Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Гонтар Володимир / УНІАН

Рішення Окружного адмінсуду про незаконність націоналізації ПриватБанку цілком може стати підставою для нових позовів проти конкретних осіб, які приймали ключові рішення про націоналізацію. Про це theБабелю заявив суддя-спікер Окружного адмінсуду Богдан Санін.

«Якщо говорити з юридичної точки зору, ініціювання будь-яких інших судових процесів цілком ймовірно і це матиме наслідки. Але вони залежатимуть він юридичної позиції та цілі», — зазначив Санін.

Він додав, що рішення у справі про націоналізацію ПриватБанку набуде чинності або після рішення апеляційного суду, або якщо не буде подана апеляційна скарга.

У цілому, рішення закрите та не підлягає оприлюдненню.

«Ви не матимете можливості ознайомитися з текстом рішення з двох причини. Перша причина — таке рішення зʼявляється не відразу, а протягом певного часу. І друга причина, а в цій ситуації вона головна, це рішення прийнято в закритому режимі, на закритому судовому засіданні, тому доступ до цього рішення буде закритий. У звʼязку з цим інформацію ви можете дізнатися безпосередньо у учасників справи», — сказав Санін.

У суді також сказали, що Нацбанк і Кабмін не надали достатніх доказів неплатоспроможності ПриватБанку.

«Таке рішення ухвалено в звʼязку з тим, що відповідачі не довели правомірність віднесення банку до неплатоспроможного. Суд задовольнив позивні вимоги в повному обсязі, зокрема визнано протиправним та скасовано договір купівлі-продажу банку від 2016 року», — зазначив суддя-спікер.

  • Окружний адміністративний суд Києва, розглянувши на судовому засіданні справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку (НБУ), Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ «КБ «ПриватБанк», і визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій ПриватБанку.
  • Президент Петро Порошенко вважає, що скасування рішення про націоналізацію ПриватБанку і повернення його попереднім власникам загрожує країні дефолтом та новою економічною кризою.
  • ПриватБанк був націоналізований 21 грудня 2016 року — Міністерство фінансів купило 100% акцій банку за 1 грн. За даними НБУ, станом на 21 грудня Ігор Коломойський володів безпосередньо 41,6% акцій банку, ще 16,5% — опосередковано через компанію Triantal investments LTD. Геннадій Боголюбов прямо та опосередковано володів 41,5% акцій банку. Власником 2,7% акцій банку був голова правління Олександр Дубілет.