У ПриватБанку заявили, що судове рішення не вплине на його роботу

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Рішення Окружного адміністративного суду Києва про незаконність націоналізації ПриватБанку не вплине на роботу фінустанови. Про це повідомила глава прес-служби банку Інна Музичук.

Вітаю! Отже, враховуючи, що банк у цьому судовому процесі не є відповідачем чи учасником, можемо лише зазначити свою...

Gepostet von Inna Muzychuk am Donnerstag, 18. April 2019

«Головне — рішення суду першої інстанції не набуло чинності та буде оскаржено. І в жодному разі не вплине на роботу банку», — написала вона.

Музичук зазначила, що банк не бере участі у судовому процесі та у будь-якому випадку буде продовжувати свою роботу в країні, «як це було завжди, всі 27 років існування банку».

Вона також нагадала про те, що Нацбанк і Міністерство фінансів оскаржать рішення суду і процитувала слова заступника голови НБУ Катерини Рожкової.

«Рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалось відповідно до норм діючого законодавства, було підтримане РНБО та урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян. Законність рішень очевидна та зворотна процедура у цьому питанні неможлива, адже для цього немає ні правових, ні економічних підстав», — написала Музичук.

  • ПриватБанк був націоналізований 21 грудня 2016 року — Міністерство фінансів купило 100% акцій банку за 1 грн. За даними НБУ, станом на 21 грудня Ігор Коломойський володів безпосередньо 41,6% акцій банку, ще 16,5% — опосередковано через компанію Triantal investments LTD. Геннадій Боголюбов прямо та опосередковано володів 41,5% акцій банку. Власником 2,7% акцій банку був голова правління Олександр Дубілет.
  • У грудні 2017 року ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського та Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Банк стверджує, що вони незаконно привласнили $1,9 млрд у 2013—2014 роках через низку удаваних правочинів, а гроші вивели на свої компанії.
  • Колишній акціонер ПриватБанку, бізнесмен Ігор Коломойський хоче, щоб держава повернула йому $2 млрд капіталу банку, і тоді він відмовиться від суперечок у суді за цією справою.
  • 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва, розглянувши на судовому засіданні справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку (НБУ), Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ «КБ «ПриватБанк», і визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій ПриватБанку.