Другий тур виборів президента: у Київському СІЗО нестача бюлетенів. Є й інші порушення

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У Київському слідчому ізоляторі виявили ряд порушень повʼязаних із проведенням другого туру президентських виборів, серед яких нестача бюлетенів, недостатня кількість кабінок для голосування, а також брак ящиків.

Про це у Facebook пише уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Л.Денісова провела моніторинг дотримання виборчих прав у Київському СІЗО 21.04.19

Здійснила моніторинг дотримання виборчих прав у Київському слідчому ізоляторі під час проведення другого туру виборів Президента України.Відвідала ізолятор, щоб пересвідчитися чи усунуто порушення, які були зафіксовані мною під час моніторингу дотримання виборчих прав громадян 31 березня, та чи дотримані виборчі права сьогодні.Можу констатувати, що за наслідками минулого візиту наші рекомендації були виконані частково. Цього разу дільниця відкрилася своєчасно о 8 годині. Також трьом особам, які мають складності з пересуванням, буде забезпечено право на голосування – до них принесуть переносну скриньку. Проте, адміністрація установи не вжила заходів щодо реагування на найбільш вагоме порушення виявлене під час попереднього візиту – за наявності однієї спеціальної дільниці, голосування знову відбувалося на трьох різних майданчиках. При цьому наявна кількість кабінок для голосування недостатня для тієї кількості громадян, які там будуть голосувати. Виявлена нестача 1 великої та 1 переносної скриньки.Ранкове засідання виборчої комісії не було оформлено протоколом. Внаслідок цього не було розглянуто 6 заяв громадян про надання можливості їм участі у голосуванні. Також було зафіксовано нестачу виборчих бюлетенів. При наявних 2 530 виборців, бюлетенів завезено лише 2 416, що на 114 менше від потреби і ці громадяни не зможуть реалізувати своє виборче право.

Gepostet von Людмила Денісова am Sonntag, 21. April 2019

За словами Денісової, порушення у СІЗО були і під час першого туру виборів, які відбулися 31 березня.

«Можу констатувати, що за наслідками минулого візиту наші рекомендації були виконані частково. Цього разу дільниця відкрилася своєчасно о 8 годині. Також трьом особам, які мають складності з пересуванням, буде забезпечено право на голосування — до них принесуть переносну скриньку. Адміністрація установи не вжила заходів щодо реагування на найбільш вагоме порушення, виявлене під час попереднього візиту — за наявності однієї спеціальної дільниці, голосування знову відбувалося на трьох різних майданчиках», — повідомила вона.

За її словами, на 2530 виборців, які перебувають в установі, завезли тільки 2416 бюлетенів. Таким чином, 114 чоловік не зможуть проголосувати.

Також Денісова зазначила, що у СІЗО, крім недостатньої кількості кабінок, також немає однієї великої та однієї переносної скриньки. «Не було розглянуто шість заяв громадян про надання їм можливості участі у голосуванні», — додала вона.