Військовий радник Зеленського: Повернення Донбасу — це перспектива на пʼять років

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Військовий радник Володимира Зеленського з питань безпеки й оборони Іван Апаршин заявив, що Україна в перспективі не військовим шляхом може повернути Донбас за пʼять років.

Про це він розповів в інтервʼю виданню «Апостроф».

«Наші Збройні сили здатні в повній мірі забезпечити нашу з вами безпеку. Але ви знаєте, що наші ресурси обмежені. Щодо повернення Криму та Донбасу. Якщо на сьогоднішній день Донбас — це перспектива на пʼять років, то територія Криму — це більш віддалена перспектива. Але я не бачу сьогодні можливості повернути наші території військовим шляхом. Я можу спланувати військову операцію. Я знаю людей, які здатні її провести. Ми можемо виконати будь-які розрахунки аж до калібрів. Але я б не радив нікому взагалі розглядати можливість повернення наших територій шляхом проведення військової операції. Втрати будуть величезними. На сьогоднішній день це вже втрачений шанс 2014 року», — сказав Апаршин.

Він також зазначив, що вести прямі перемовини з президентом Росії Володимиром Путіним не можна, оскільки всі міжнародні партнери України відвернуться.

«З ним не можна говорити прямо, тому ми повинні все ж просити допомоги у наших партнерів. Я б зробив все для того, щоб все-таки Сполучені Штати були залучені у цей процес. Це позиція потужного гравця, до якого прислухаються [...]. Я б все ж почав перемовини щодо миротворчих сил, з приводу їхнього виходу на кордон між Україною і Росією», — заявив радник Зеленського.